Jdi na obsah Jdi na menu
 

O nás

Mateřská škola Tasovice  

 

28b744048099531de1d31d2ea3e24e79.jpg

V naší mateřské škole

...budeš KAMARÁD

...budeš OBJEVITEL                                      

...budeš VÝJIMEČNÝ

...budeš DŮLEŽITÝ

...budeš RESPEKTOVANÝ

...BUDEŠ TEN DŮVOD, PROČ JSME TU!!!!

 

img_1824.jpg

 

Mateřská škola Tasovice je školou s téměř pětapadesátiletou tradicí. Byla založena v roce 1948. Nejprve sídlila v budově u mlýna, v roce 1974 se přestěhovala do budovy Pozemních staveb u hřiště. Tato budova byla opravena a zrekonstruována pro potřeby dvoutřídní mateřské školy. Během uplynulých let zde proběhlo několik důležitých oprav – rekonstrukce kotelny na plynové topení, výměna dětských záchodků a umyvadel, oprava podlah v celé MŠ včetně stravovacích prostor a kuchyně,oprava fasády. Dále byly provedeny tyto opravy: nátěr střechy a okapů, rekonstrukce umýváren a kuchyně podle nových hygienických předpisů, žaluzie proti oslnění, zakrytí pískovišť. MŠ Tasovice byla založena jako dvoutřídní a v této podobě pracuje i v současné době.

Bylo vybudováno nové hřiště v přírodě, které nám umožňuje především poznávání přírodních zákonitostí formou hry a pozorování. Děti se učí vztahu k přírodě. Na zahradě najdeme spoustu ovocných keřů, stromů i bylinek. K venkovnímu vyučování je navržena zelená třída - dřevěná konstrukce s lavicemi a stoly, kde lze také svačit a odpočívat ve stínu.Na záhonech jsou umístěny prvky, které umožňují dětem poznávat život drobných zvířátek, jako je ježčí domeček,hmyzí hotel, krmítka, pítka, ptačí budky. Část zahrady také nabízí možnost posezení u ohně, nachází se zde čertova pec - gril. Nedaleko stojí také dendrofon, složený z 9 “píšťal”, vyrobených z domácích dřevin. Dále zde najdeme zahloubenou trampolínu, slackrope a pavoučí síť.

 

Filozofií mateřské školy je rozvíjet samostatné a zdravě sebevědomé děti cestou přirozené výchovy, položit základy celoživotního vzdělávání všem dětem podle jejich možností, zájmů a potřeb. Pracujeme podle nového pedagogického dokumentu, který je od roku 2007 závazný pro všechny mateřské školy. Nabízíme kvalitní standardní péči o všechny děti naší školy ( sportovní a kulturní akce pro rodiče a děti, seznamování s vodou, divadelní předplatné… ). Ve vzdělávání upřednostňujeme smyslové vnímání jako základ veškerého přirozeného poznávání. Denně věnujeme pozornost prevenci vadné výslovnosti zařazováním jazykových chvilek, rozvíjením komunikativních dovedností dětí.

 

viber-iimage.jpg

 

viber-image.jpg

 

Všechny činnosti zaměstnanců školy směřují k tomu, aby se děti zde cítily šťastně a spokojeně – „ Jen spokojené děti se mohou něčemu naučit. "